начало

Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание

Казус със собственост за чл.42

Казуси за недвижими имоти


Казус със собственост за чл.42

Мнениеот doodlen » 29 Юни 2024, 19:59

Здравейте на всички!

Имам следния казус, купих УПИ край гр. Пловдив, продавачът на парцела, освен собственик на вече моя парцел е собственик и на всички съседни парцели (още 3). Моят парцел е ъглов на две улици и граничи с два от неговите парцели. Подписахме декларация по чл.42 за допълнително застрояване със съседния парцел до моя, който също е негова собственост. Вписахме дори декларация и самия чл.42 в новия и вече мой нот. акт. Вече чакам становище от EVN, като престои издаване на виза за проектиране. Та въпросът ми е следния, понеже вече разбрах, че има купувач за парцела, с който сме подписали декларация, тя ще продължи ли да важи при положение че нашата декларация с продавача е със задна дата и е вписано в нот. акт или ако на новия собственик реши може да ми бие “спирачки”. Имам изготвен проект от архитект, като той беше запознат със ситуацията и каза, че няма да има проблем ако бъде вписано в нот. акт, но все пак това ме притеснява. Изчетох доста, но не успях да прочета нещо близко до моята ситуация, ще се радвам, ако някой успее да ми помогне!

Благодаря предварително!
doodlen
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Юни 2024, 19:40

Re: Казус със собственост за чл.42

Мнениеот ivan_lawyer » 30 Юни 2024, 06:47

Кажете откровено - малък или голям е интересът Ви, оттук трябва да се почне. Да постъпите как - аз - виждам отговорности на самият продавач на съседният парцел.

Не влизайте в никакви "истории", това може да Ви коства пари и нерви - безвъзвратно.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5361
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Казус със собственост за чл.42

Мнениеот guest1 » 30 Юни 2024, 08:58

ivan_lawyer написа:Кажете откровено - малък или голям е интересът Ви, оттук трябва да се почне. Да постъпите как - аз - виждам отговорности на самият продавач на съседният парцел.

Не влизайте в никакви "истории", това може да Ви коства пари и нерви - безвъзвратно.

Това не го разбрах. Освен като желание, да се включите в темата

doodlen написа:.. въпросът ми е следния, понеже вече разбрах, че има купувач за парцела, с който сме подписали декларация, тя ще продължи ли да важи при положение че нашата декларация с продавача е със задна дата и е вписано в нот. акт или ако на новия собственик реши може да ми бие “спирачки”.

Да, ще важи - ако ще 10 пъти да се препродава въпросния имот.
Настоящия собственик се е съгласил... ТОЧКА!
Новият ще се съобразява, без значение на какъв егап са нещата при вас - предпроектно проучване, проектиране, строеж или готова сграда.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 2255
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Казус със собственост за чл.42

Мнениеот doodlen » 30 Юни 2024, 09:36

Благодаря за отговорите и на двамата. Става въпрос за гараж така или иначе и зад стената на гаража, навес за лятна кухня. Понеже парцела е само 500 кв.м. идеята ни е да използваме максимално наличното разстояние, за да може отзад да остане повече зелено място, а и по този начин ще си спестим правенето на едни 12 м. ограда, като вместо нея ще бъде външната стена на гаража, следователно няма да има и никакви прозорци и подобни неща към другия парцел.

Ще се радвам на още мнения или дори и цитат от ЗУТ.
doodlen
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Юни 2024, 19:40

Re: Казус със собственост за чл.42

Мнениеот guest1 » 30 Юни 2024, 10:57

doodlen написа:Става въпрос за гараж така или иначе и зад стената на гаража, навес за лятна кухня.

Накратко- говорите за допълнащо, а не основно застрояване. Но това не променя нещата, улеснява ги.

doodlen написа:Понеже парцела е само 500 кв.м. ч ...

В централните части на много градове- 500 кв.м. е много голям имот. Там са около 100-150.
Много често - 100% застроени - колкото е парцела, толкова е и сградата.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 2255
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта


cron