начало

Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание

Фактическо съжителство,раздяла,деца и общ имот!!!

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Фактическо съжителство,раздяла,деца и общ имот!!!

Мнениеот deangelo » 30 Авг 2024, 16:22

Здравейте,въпросът ми е относно следния казус :
Аз и приятелката ми живяхме на смейни начала дълги години имаме деца.Поради обстоятелста (банални) следва раздяла.Имаме закупено жилище на,което сме съсобственици с общи дялове.Остават 5 години до изплащането му!Поради ред причини децата и бившата ползват към момента общото жилище.
Аз имам част от наследствен апартамен и съм в процес на покупката му чрез ипотечен кредит с изплащане на дялове към останалите наследници брат и майка.Нямам възможности финансови и разчитам на продажбата на общия ни апартамент.Срещам неразбиране от страна на "бившата-приятелка" относно общата ни собственост.А именно продажба на апартамента ,закупуване от нея на моята част или подобно ,като целта е всеки сам да се оправя.
Какво мога да предприема ,какви са ми правата и евнтуално ,ако тя реши да ме съди по някой закон също!?
Аз искам и имам възможност да гледам децата си.Не абдикирам от задълженията си като родител ,плащам и доброволно издръжка .
deangelo
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Авг 2024, 15:40

Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта


cron