начало

Сарафов назначи ревизия на прокурор – не настоявал за по-тежка присъда за смърт на пътя Сарафов назначи ревизия на прокурор – не настоявал за по-тежка присъда за смърт на пътя

Патентен специалист?

Защита на авторски и сродни права, индустриална собственост, патенти и полезни модели
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Патентен специалист?

Мнениеот KIS » 17 Дек 2001, 14:12

Въпросът ми е, дали в този форум има патентен специалист, на когото да задам един въпрос. В Патентно ведомство отказват контакт, а въпросът ми е много прост! Благодаря предварително!
KIS
 

RE: Патентен специалист?

Мнениеот steam » 18 Дек 2001, 02:13

pitaj be, pich, kvo se kozish
steam
 

RE: RE: Патентен специалист?

Мнениеот KIS » 18 Дек 2001, 12:36

:-) Ок, ще питам тогава и няма да се кося! А и не съм пич де, но няма значение :-). Получихме уведомление за отказ на заявена от нас търговска марка. Отказът е на основание чл. 37, ал. 2, във връзка с чл. 12, ал. 1, т. 2, а именно: “…….Чл. 12. (1) Не се регистрира марка, която:……….2. поради нейната идентичност или сходство с по-ранна марка и идентичността или сходството на стоките или услугите на двете марки съществува вероятност за объркване на потребителите, която включва възможност за свързване с по-ранната марка;от Закона за марките и географските означения….”. Съгласно ал. 4 на същия член “…..Разпоредбите на ал. 1, т. 2 и ал. 3 не се прилагат при съгласие на притежателя на по-ранната марка.” Въпросът ми е чисто практически. Какви документи са необходими и под каква форма трябва да бъде съгласието на притежателя на по-ранната марка – протокол, писмо или нещо друго? Благодаря предварително
KIS
 

RE: Патентен специалист?

Мнениеот chinacooker » 16 Яну 2002, 13:35

Opitaite da zadadete vaprosa si na dobby69@abv.bg Toi nai-veroiatno e choveka, koito Vi triabva... Izpolzvaite moia nick za referencia :)) Uspeh :))
chinacooker
 


Назад към Интелектуална собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта


cron