начало

Сарафов назначи ревизия на прокурор – не настоявал за по-тежка присъда за смърт на пътя Сарафов назначи ревизия на прокурор – не настоявал за по-тежка присъда за смърт на пътя

преотстъпване на авторско право на музика

Защита на авторски и сродни права, индустриална собственост, патенти и полезни модели
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


преотстъпване на авторско право на музика

Мнениеот ttthhe » 27 Дек 2011, 23:30

Здравейте. Имам въпрос по следния казус. Аз съм физическо лице, което се нуждае от изработка на музика за компютърна игра. Отивам при музикант или студио за звукозапис и искам да ми се направи музикално произведение по поръчка за употреба в тази компютърна игра, която аз ще разпространявам в цял свят.

Въпросът ми е възможно ли е музикантът да ми преотстъпи авторското право над музикалното си произведение чрез писмен договор, уговарящ неговото еднократно възнаграждение за направа на музиката.
И ако това е възможно и бъде направено може ли музикантът в бъдеще да има право да поиска процент за всяка продадена бройка от играта?
ttthhe
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Дек 2011, 23:20

Re: преотстъпване на авторско право на музика

Мнениеот peritus » 18 Фев 2012, 15:56

Здрасти, може да бъде направено. А музикантът има право да поиска всичко, но дали ще му бъде разрешено - май не :)
peritus
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Фев 2012, 15:47


Назад към Интелектуална собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron