начало

Сарафов назначи ревизия на прокурор – не настоявал за по-тежка присъда за смърт на пътя Сарафов назначи ревизия на прокурор – не настоявал за по-тежка присъда за смърт на пътя

уеб сайт - откраднати материали

Защита на авторски и сродни права, индустриална собственост, патенти и полезни модели
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


уеб сайт - откраднати материали

Мнениеот todos » 09 Юли 2004, 15:29

Здравейте
имам сайт с форум към него
но един местен вестник е направил извадка от форума и е публикувал мненията от този форум

искам да попитам - имам ли основание за съдебен иск?
todos
 

Re: уеб сайт - откраднати материали

Мнениеот freedom » 09 Юли 2004, 20:38

да, освен това кражбата на интелектуална собственост е престъпление . наемете си адвокат и действайте - ако не друго поне вестника ще спре да ви краде материалите .
успехtodos написа:

>
freedom
 

Re: уеб сайт - откраднати материали

Мнениеот лунатик » 09 Юли 2004, 21:50

А с публикуването на мненията от форума към Вашия сайт, не Ви ли се струва, че фактически вестника безплатно рекламира сайта Ви. Струва ми се, че форума е поле за изява на всички. Мненията на форумците, са тяхна "интелектуална собственост", а не Ваша. Те биха могли да претендират, че мненията им се публикуват без тяхно разрешение. (стига да докажат, че са собственици на никовете).
Е, все пак ако вестника не се е позовал на произхода на напечатаното (вашия сайт), то можете любезно да ги помолите когато публикуват мнения, поне да посочват източника.
Аз съм привърженик на свободния софтуер (респ. на свободата на словото) и съм против всякакви ограничения, така, че мнението ми не го приемайте за съвет. Все пак вашия ник е freedom
Та, ако искате - съдете се.
лунатик
 

Re: уеб сайт - откраднати материали

Мнениеот todos » 13 Юли 2004, 11:02

именно това ме подразни - никъде не беше споменато от къде идват тези материали.

оказа се че това е сериозен проблем за управляващите и под техен натиск бях пренуден да сменя софтуера на форума, понеже там стана поле за изява на всякакви индивиди, които искаха просто да упл'ят общинарите

сега като разбирам че имам право на съдебен иск - някой може ли да ме насочи какво в крайна сметка да искам:)
никога не съм се занимавал с това и хал хабер си нямам от права и прочие...
todos
 

Re: уеб сайт - откраднати материали

Мнениеот freedom » 13 Юли 2004, 11:44

намерете си компетентен адвокат, т.к. правото не е само знание за това което ще искате.
freedom
 

Re: уеб сайт - откраднати материали

Мнениеот freedom » 13 Юли 2004, 11:47

съгласен съм, аз също съм привърженик на свободата на словото и фри софтуера, но също така се налага да защитавам правата и на авторите или сродните им права, т.к. трябвам да ям............................
freedom
 


Назад към Интелектуална собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта


cron