начало

Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание

акт 14

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


акт 14

Мнениеот ikimono1235 » 11 Апр 2024, 14:20

Здравейте имам следния въпров, придобих сграда която има разрешително за строеж с акт 14 ,но няма предишните протоколи ,стройтеля е в несъстоятелност ,а надзора който е бил вече не се занимава с тази работа и ги няма протоколите , та въпроса ми е , каква е процедурата за възстановяване на протоклите преди акт 14. благодаря
ikimono1235
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Апр 2024, 14:15

Re: акт 14

Мнениеот ivanov_p » 11 Апр 2024, 14:54

Отивате при друг надзорник и го питате. По принцип се прави обследване на сградата, плочи, колони, не е особен проблем.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4492
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: акт 14

Мнениеот ikimono1235 » 11 Апр 2024, 15:08

Благодаря за отговора ,а как трябва да станат нещата ,приположение че на акт 14 е подписан предишният надзор и стройтеля който е в несъстоятелност . А на протоколите трябва да се други . Благодаря
ikimono1235
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Апр 2024, 14:15

Re: акт 14

Мнениеот guest1 » 11 Апр 2024, 15:38

ivanov_p написа:Отивате при друг надзорник и го питате. По принцип се прави обследване на сградата, плочи, колони, не е особен проблем.

Това добре, но само за „АКТ за приемане на конструкцията“ - Приложение № 14 към чл. 7, ал. 3, т. 14.
А какво става с липсващия „АКТ за установяване на всички видове СМР, подлежащи на закриване, удостоверяващ, че са постигнати изискванията на проекта“ - „Акт 12“?

Конструкцията може да е Ок, но водопроводното отклонение, канала, електрическото захранване ... да не са?

ikimono1235 написа:стройтеля е в несъстоятелност ,а надзора който е бил вече не се занимава с тази работа и ги няма протоколите

Не казвате нищо за другите участници в строителството - възложител, проектант/авторски надзор, консултант, технически ръководител ...?
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 2255
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: акт 14

Мнениеот ikimono1235 » 11 Апр 2024, 15:52

здравейте, имам протокол от надзора в който е описано че всичко е спазено , въпроса ми е че липчсват другите протоколи преди акт 14 и какво може да се направи
ikimono1235
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Апр 2024, 14:15

Re: акт 14

Мнениеот guest1 » 11 Апр 2024, 18:19

ikimono1235 написа:здравейте, имам протокол от надзора в който е описано че всичко е спазено , въпроса ми е че липчсват другите протоколи преди акт 14 и какво може да се направи

Пповерете в Общината и ДНСК - поне за част от докуменгиге трябва да има копия при тях.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 2255
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34


Назад към Строителство и регулация


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта


cron