начало

Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание

Ползвател на автомобил

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Ползвател на автомобил

Мнениеот serioja » 27 Юни 2024, 11:41

Здравейте, имам следния казус на който се надявам тук да получа отговор.
Искам да прехвърля стария ми автомобил на друг човек, но разбрах в последствие, че фирма на името на съпругата ми (родителите и я ползват) имат задължение към НАП. Като проблема е, че това задължение е лихва към сума която е вече платена, но лихвата са решили да не я плащат и да чакат да падне по давност. Като остава още година и половина да паднат по давност.
Та питането ми е, ако впиша в талона човека на който искам да прехвърля колата, като ползвател на автомобила дали ще се пращат при него евентулано направени нарушение по пътя?

Благодаря предварително за съдействието :)
serioja
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Юни 2024, 11:32

Re: Ползвател на автомобил

Мнениеот nikodim77 » 27 Юни 2024, 19:30

Здравейте,
На въпроса Ви: „…ако впиша в талона човека на който искам да прехвърля колата, като ползвател на автомобила дали ще се пращат при него евентулано направени нарушение по пътя?”
Краткият отговор е – ДА!
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1272
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron