начало

Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание

Правна помощ

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Правна помощ

Мнениеот georgi_ivanov » 30 Яну 2024, 23:19

Привет,

искам да попитам кой е меродавния стандарт за допускане до правна помощ? Живея и работя в чужбина, но стандартът е съвсем различен спрямо българския. Заплатата, която получавам е съвсем малко над минималната за страната, като стандартът на живот е по-висок от този в България. За българските стандарти заплатата изглежда много висока, но спрямо стандарта в страната ми на местожителство доходите ми са много ниски и едвам свързвам двата края, защото имам и доста дългове.

Интересува ме как мога да оспоря решение на съд за допустимост до правна помощ при условие, че доходите ми са ниски и не разполагам със средства да заплащам скъпите адвокатстки хонорари. Ако съд ми откаже правна помощ, защото доходите ми са над средните за България вземайки под внимание заплатата в чужбина как мога да се аргументирам да бъда допуснат до правна помощ при тези обстоятелства?

Те са се позовали на член 23 алинея 3 от Закон за правната помощ за наличието на висок доход, което не е така, защото те измерват чуждестранен доход с българските стандарти. Като ще сравняват две неща те трябва да се сравняват спрямо местопребиваването, а не мястото където се води делото. Разликата в стандарта на живот има значение спрямо размера на дохода. Правилно им е съждението, ако вземам тази заплата в чужбина и я харча в България, ама аз я харча в чужбина на високите цени тука вместо на ниските цени в България, което обезсмисля тяхното заключение.

Благодаря!
georgi_ivanov
Младши потребител
 
Мнения: 92
Регистриран на: 14 Мар 2011, 10:58

Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта


cron