начало

Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание

Предизвестие

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Предизвестие

Мнениеот martin_7857 » 12 Юни 2024, 23:59

Здравейте, имам въпрос по следния казус: В случай че работник/служител не спази срока на предизвестието при прекратяване на трудов договор, то той дължи обезщетение на работодателя в размер на брутното трудово възнаграждение за неспазения срок на предизвестие. Ако предизвестието е с продължителност 3 месеца, а работникът/служителят е изпълнил 2 от тях, то обезщетението в какъв размер трябва да бъде- за оставащия 1 месец или за целия срок на предизвестие от 3 месеца? Благодаря предварително за отговорите!
martin_7857
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Юни 2024, 23:41

Re: Предизвестие

Мнениеот hristev » 13 Юни 2024, 08:26

За един месец - тоест за оставащия период от предизвестието, тоест за неспазения срок на предизвестието.

Във въпроса Ви се съдържа отговора.

Здравейте, имам въпрос по следния казус: В случай че работник/служител не спази срока на предизвестието при прекратяване на трудов договор, то той дължи обезщетение на работодателя в размер на брутното трудово възнаграждение за неспазения срок на предизвестие.
hristev
Потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: 14 Юни 2022, 10:07

Re: Предизвестие

Мнениеот martin_7857 » 13 Юни 2024, 20:41

Много Ви благодаря, така предполагах, но реших да попитам по-юридически грамотните от мен, защото не съм специалист. :)
martin_7857
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Юни 2024, 23:41


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта


cron