начало

Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание

Агресивен съсед пияница

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Агресивен съсед пияница

Мнениеот potyrpevsha » 29 Юли 2024, 23:00

Здравейте! Моята сага започна преди повече от месец. Живея в блок. Във входа ни имаме съсед, пияница с дълъг стаж, бивш дългогодишен домоуправител с множество нарушения и своеволия, заради което го махнахме. От 2 години сме с фирма, но той продължава да се изживява като местен феодал. Мрази ме, откакто го отстранихме от власт. На всичкото отгоре е имал някакви сексуални мераци към мене, както се оказа, но несподелени, та те са налели още масло в огъня на отмъщението. Наскоро отново открихме, че се краде ток от общите части. Опитах да разбера, кой може да е, и обявих на таблото на входа за кражбата. Въпросният съсед побесня и една вечер ме причака на първия етаж, беше се скрил в мазето. Лъхащ на алкохол ме заплаши с "Довършване" и ми удари ръката с телефона, който отлетя. На виковете ми се отвори врата и се показа съседка. После полиция, предупреждение итн. Подадох жалба в РПУ-то. Отново са го предупредили. Какво от това, когато алкохолът кара този иначе дребен страхливец и мошеник да се чувства велик и недосегаем от закона. След 8 дена ме нападна отново на площадката между два етажа, вечерта, докато си поливах цветята. Отново пиян. Започна истински бой. Опита се да ме осакати, като ми удари силно гърба в циментовия ръб на перваза на отворения прозорец. Дори опита да ме прекатури през него. Аз се отбранявах и крещях много силно. Уплаши се, че ще дойде някой, и се качи нагоре. Но никой не се появи и той се върна, докато успея да се прибера. И пак дърпане с цел да ме бутне по стълбите. Хитрецът е планирал всичко това да прилича на нещастен случай. Аз отново се бранех, както мога, но най-вече крещях с цяло гърло. Никой не дойде. Отново 112, медицинско, жалба, този път и до прокуратурата. Кварталната е абсолютно неопитна, каза ми дори, че виковете ми не били никакво доказателство, всеки можел да вика. А и той си извадил медицинско и твърдял, че аз съм го нападнала. Подадох искане за ограничителна заповед, но съдът не го уважи, нямало повдигнато обвинение. В частен разговор с прокурора след това ми стана ясно, че те нямат намерение да му повдигнат обвинение. Дали е извънщатен сътрудник на полицията, какъвто беше и баща му по време на соц-а, или просто си купува когото трябва, не знам, но битката ще е трудна, ако изобщо има смисъл.
С една дума, ако сте жена, и сте обект на нечие желание, но не само че не откликвате, ами се опитвате да разобличите далаверите на Вашия ухажор-психопат и пияница, е шансовете да влезете в съдебната зала като труп са много по-големи от това да получите някаква, та дори и символична закрила от закона.
Сега излизам и влизам с лютив спрей в ръката. Вероятно няма да повдигнат обвинение от прокуратурата. Мога да обжалвам, мога и да заведа частен иск, но ми трябва добър адвокат с опит. Имах такъв, самият той се е борил 6 години с подобна отрепка и нищо не е могъл да направи, та той добросъвестно ме посъветва просто да бягам от това жилище.
На мене все пак не ми се иска да зарежа всичко така. Има нещо изключително неморално в това, толкова много жени да са оставени на произвола на неудовлетворени психопати. Защото самите закони не са достатъчно строги към подобни насилници. А и съдебната общност явно не желае да се занимава с тези хора. Беше ми казано от прокурора в частния разговор: "Ако той иска, ще Ви убие. Никакви превантивни мерки не могат да Ви спасят." Може би трябва да съм благодарна за това предупреждение. Но защо престъпниците трябва да остават ненаказани, някой може ли да ми обясни защо? И защо някоя жена трябва да умре, за да може престъпникът да отиде в затвора?
potyrpevsha
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Юли 2024, 21:53

Re: Агресивен съсед пияница

Мнениеот ivan_lawyer » 29 Юли 2024, 23:56

О, но това е нетърпимо. Мой клиент имаше проблем - закани, бутане - аналогично - при това мъже бяха двамата, но клиентът ми успя да го вкара в съда и го осъди и - онзи си понесе. Сега - проблем е свидетелите, но какво от това.

Незабавно му внесете искане в съда, аз се колебая като адвокат, какво. Нямате ли камери в кооперацията - нещо. Трябва един свидетел поне. Този, което е отворил вратата, поне той.

Това явление - трябва да се премахне, но трябва да се "излъже" лицето да влезе в спор и пред свидетели.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5361
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Агресивен съсед пияница

Мнениеот potyrpevsha » 30 Юли 2024, 12:37

Благодаря за отговора! Имам само тази свидетелка и то тя не е присъствала, а се появи чувайки виковете и той веднага спря. Има още двама, които са чули, но не отвориха вратите. И няма да признаят пред съда, страхливи са. На останалите бе им пука особено. Нямаме камери. Да, главният въпрос е, как да го накарам да говори и да го запиша. Ще се радвам на всяка идея!
potyrpevsha
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Юли 2024, 21:53

Re: Агресивен съсед пияница

Мнениеот ilian_todorov » 02 Авг 2024, 21:26

ivan_lawyer написа:О, но това е нетърпимо. Мой клиент имаше проблем - закани, бутане - аналогично - при това мъже бяха двамата, но клиентът ми успя да го вкара в съда и го осъди и - онзи си понесе. Сега - проблем е свидетелите, но какво от това.

Незабавно му внесете искане в съда, аз се колебая като адвокат, какво. Нямате ли камери в кооперацията - нещо. Трябва един свидетел поне. Този, което е отворил вратата, поне той.

Това явление - трябва да се премахне, но трябва да се "излъже" лицето да влезе в спор и пред свидетели.

Спомням си един подобен случай преди години...Някакъв перверзник си харесал съседка и накрая на нея и писнало. Поканила го вкъщи на кафе да се разберат като хора, но той взел, че я насилил. Оня твърди, че въобще не се дърпала, но съдът го прати за четири години в затвора и го осъди да й плати обезщетение. Така жената се отърва от злия съсед и вероятно е получила парите за изнасилването. :idea:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1358
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Агресивен съсед пияница

Мнениеот potyrpevsha » 05 Авг 2024, 12:41

Благодаря за отговора!
Помните ли кога се е случило било това?
potyrpevsha
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Юли 2024, 21:53

Re: Агресивен съсед пияница

Мнениеот ilian_todorov » 06 Авг 2024, 23:50

potyrpevsha написа:Благодаря за отговора!
Помните ли кога се е случило било това?

7-8 години може би... За опит за изнасилване също се влиза в затвора. :idea:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1358
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта


cron